Hallituksen työsuunnitelma 2024 (Luonnos, päivitetty 4.4.2024)

AIKAPAIKKATAPAHTUMAVASTAAYLITUOMARIILMOITTAUMINENARVO_OTTELUT
17.8.2024PaltamoPalkintotuomarikurssi
LINT, perus ja jatko
Pekka TiainenIlmoittautuminen 11.8.2024
Mennessä, puh. 0405047155
pekka.tiainen1@gmail.com
20.8.2024 –
28.2.2025
KainuuLINT-koe pitkäKaikki suomen
ylituomarit
20.8.2024KuhmoLINT-koeMikko KoistinenJorma Komulainen
varalla Janne Heikkinen
Ilmoittautuminen 16.8 mennessä Mikko Koistinen puh:0442946209, mikko.koistinen@metsa.fi
 
Rajoitettu osanotto: 5 koiraa/maastot
21.8.2024SuomussalmiLINT-koePekka PuurunenErno Heikkinen
varalla Simo Kinnunen
 Ilmoittautuminen 18.8 mennessä Simo Kinnunen, puh:0400287301,
simo.kinnunen@storaenso.com
 
Rajoitettu osanotto: 5 koiraa/maastot
24.8.2024PuolankaLINT-koe
(kerhon mestaruus)
Raimo HolappaSimo Kinnunen
varalla Janne Heikkinen
Ilmoittautuminen 20.8 mennessä Raimo Holappa, puh 0407753162, holappa.raimo@gmail.com
Rajoitettu osanotto: etusija järjestävän
yhdistyksen koirilla
25.8.2024NäljänkäLINT-koeTeemu MantilaTerho Hassinen
varalla Simo Kinnunen
Ilmoittautuminen 21.8 mennessä Teemu Mantila, puh: 0445866208, mantila.teemu@gmail.com     Rajoitettu osanotto: 10 koiraa/maastot
28.8.2024PuolankaLINT-koeRaimo HolappaVilho Jokelainen
varalla Janne Heikkinen
Ilmoittautuminen 25.8 mennessä Raimo Holappa, puh 0407753162,
holappa.raimo@gmail.com
31.8 – 1.9.2024SuomussalmiLINT-koe
(KV)
Pekka Tiainenla Pirjo Appelgren
su Kari Sarajärvi
ilmoittautuminen 25.8. mennessä Pekka Tiainen, puh 0405047155, pekka.tiainen1@gmail.com
Rajoitettu osanotto: 20 koiraa/maastot
7.9. – 8.9.2024SuomussalmiLINT-koe
(piirinmestaruus)
Simo Kinnunen
Jarmo Kyllönen
Pekka Tiainen
varalla Jorma Komulainen
Ilmoittautuminen molemmille päiville 2.9 mennessä Simo Kinnunen, puh 0400287301, simo.kinnunen@storaenso.com.
Rajoitettu osanotto: Piirinmestaruuskoesääntöjen edellyttämä oikeus osallistua
 
Ilmoittautuminen Pekalle 31.8.2024 mennessä
25.9 – 26.9.2024Sodankylä,
Lokka
LINT-koeJouni Norppake Pirjo Appelgren
to Jouni Norppa
Ilmoittautuminen 10–18.9 Norppa Jouni, puh:0400275104, j.norppa@live.fi
rajoitettu osantotto 8 koiraa/maastot
etusija järjestävän yhdistyksen koirilla
26.10.2024SuomussalmiLINT-koeSimo KinnunenJouni Norppa
varalla Simo Kinnunen
Ilmoittautuminen 21.10. mennessä Simo Kinnunen, puh 0400287301, simo.kinnunen@storaenso.com.
Rajoitettu osanotto: 7 koiraa/maastot.